Techinside Google News
Techinside Google News

Danimarka girişimcileri bekliyor!

Startup Denmark Programı Danimarka'da yeni bir başlangıç yapmak isteyen girişimcilere büyük bir fırsat sunuyor
- Advertisement -

İş Fikrinizi Hayata Geçirmeniz İçin Startup Denmark Vize Programı Kapılarını Açıyor. AB, AEA ve İsviçre dışındaki girişimciler için Danimarka’da iş kurma imkanı sunan Startup Denmark programı, girişimci ruhu olanları ülkesine davet ediyor. Bağımsız bir uzman panel tarafından değerlendirilecek iş planlarınızı göndererek, Danimarka‘da ikamet ve çalışma izni için başvuruda bulunabileceğiniz bu program, iş dünyasına yeni soluklar getirmeyi amaçlıyor.

Kimler Başvurabilir?

Program, sadece AB, AEA ve İsviçre dışındaki kişilere açık. Bir iş planını en fazla üç yabancı uyruklu kişi bir ekip olarak sunabilir. Eğer iş planınız uzman panel tarafından onaylanırsa, ikamet ve çalışma izni için bireysel olarak başvurmalısınız.

Aktif Sahiplik Şartı

Şirketin önemli bir kısmına sahip olmanız ve işin aktif bir parçası olmanız gerekmekte. Sadece ekonomik ya da finansal çıkarları olanlar, Startup Denmark programı kapsamında izin alamazlar.

Hangi Tür İşler Kabul Ediliyor?

Restoranlar, perakende mağazalar ve küçük ithalat/ihracat işletmeleri genellikle değerlendirmeye alınmadan reddedilir.

Finansman Sağlıyor mu?

Hayır, Startup Denmark sadece kabul edilen başvurular için ikamet ve çalışma izni sağlıyor. Girişimciler, gerekli tüm sermayeyi kendileri bulmakla yükümlü.

Kendinizi Geçindirebileceğinizi Kanıtlamanız Gerek

Danimarka’da ilk yılınızı kapsayacak yeterli fonunuz olduğunu belgelemeniz gerekiyor. Ailenizin de sizinle gelecek olması durumunda, onları da geçindirebileceğinizi kanıtlamanız gerekmekte.

Programın Arkasında Kimler Var?

Startup Denmark, Danimarka Sanayi, İş ve Finansal İşler Bakanlığı ile Göçmenlik ve Entegrasyon Bakanlığı tarafından geliştirilmiş resmi bir Danimarka programı. Programın girişimcilere sunduğu bu büyük fırsat, özellikle AB dışından gelecek yetenekli iş insanlarını arıyor.

Daha fazla bilgi ve başvuru için programın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir