Defne Akademi açıldı

0

Defne Telekomünikasyon (önceden Defne Bilgi İşlem Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti.), bilişim sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Defne Akademi’yi hayata geçirdi. Defne Telekomünikasyon, Defne Akademi ile telekomünikasyon sektöründeki 20 yıllık küresel tecrübesini ve teknik birikimini bu alanda uzmanlaşmak isteyen üniversite öğrencileri ile paylaşmayı ve ortak projelere imza atmayı amaçlıyor.

Bilişim sektöründeki kalifiye eleman ihtiyacını gidermek ve nitelikli eleman üreten eğitim sistemini desteklemek amacıyla harekete geçen Defne Telekomünikasyon, Defne Akademi bünyesinde üniversitelerle işbirliği yaparak elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği fakültelerinde okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin alanlarında uzmanlaşmaları için yazılımını gerçekleştirdiği projelerde ihtiyaçları kapsamında ortak çalışma modeli geliştirecek. Proje süresince Defne Akademi’de görev alan, araştırma yapan öğrenciler bu çalışmalarını tez ve staj olarak da kullanabilecek. Defne Telekomünikasyon stajyer ve yeni mezun iş alımlarında önceliği Defne Akademi’de birlikte çalıştığı öğrencilere vermeyi de amaçlıyor.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>