Dell ve HP yarı iletken sıkıntısı için açıklama yaptı

0

Dell ve HP yarı iletken

Dell ve HP yarı iletken sıkıntısı için gelecek tahminlerini açıkladı. Özellikle de bilgisayar ve sarf malzemelerine dikkat çekildi.

Dell ve HP yarı iletken sıkıntısı ile mücadele ediyor

Kişisel bilgisayar endüstrisinde olan şirketler, sektörde yükselişe geçtiklerini, uzaktan çalışan ve okula giden insanların ihtiyaç duyduğu dizüstü bilgisayar talebinin artmasını beklediklerini açıkladı.

Dell Technologies Inc ve HP Inc, dünyanın birçok yerinde pandemi kaynaklı kısıtlamalar hafiflese bile müşterilerin kişisel bilgisayar satın almaya devam ettiğini bildirdi. Bu nedenle üç aylık gelirlerinin Wall Street tahminlerini aştığını da belirtti.

Bununla birlikte, her iki şirke de devam eden bilgisayar çipi sıkıntısı nedeniyle bu yıl dizüstü bilgisayar talebini karşılama konusunda sorun yaşayabileceklerini belirtti. Bu açıklamanın ardından Dell’in hisselerinde yüzde 1, HP’nin hisselerinde ise yüzde 6 düşüş yaşandı.

Dell Finans Direktörü Thomas Sweet, tedarik sıkıntılarına ve artan maliyetlere dikkat çekti. Mevcut çeyrekte düşük ila orta tek haneli rakamlara ulaşarak işletme gelirinin etkileneceği vurgulandı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>