Dell yarı iletken sorunu hakkında açıklama yaptı

0

Dell yarı iletken

Dell CEO’su Michael Dell yarı iletken sorunu hakkında açıklama yaptı. Dell, sorunun çözülmesi için birkaç yıllık süre öngördü.

Dell yarı iletken üretiminden ümitsiz

Dell Technologies’in genel müdürü ve kurucusu Michael Dell verdiği demeçte, dünya çapında yarı iletken eksikliğinin, üreticileri zor durumda bıraktığını söyledi. Ayrıca bu durumun birkaç yıl daha devam edeceğini öngördü.

ABD’nin Çinli teknoloji firmalarına uyguladığı yaptırımlarla birlikte elektronik cihazlara olan talebin artması, arabalardan bilgisayarlara ve akıllı telefonlara kadar çeşitli ürünlerin üretimini sıkılaştırarak yongaların azalmasına neden oldu.

Michael Dell, yarı iletken kıtlığının muhtemelen birkaç yıl daha devam edeceğini söyledi. Dünyanın her yerine çip fabrikaları kurulsa bile sorunun çözülmesinin yıllar alacağını belirtti. Dell, yıllık 70 milyar dolarlık sipariş hacmiyle birçok yarı iletken üreticisinin en önemli müşterilerinden biri konusunda. Michael Dell, özellikle daha eski ve daha ucuz yarı iletkenlere ulaşmanın zor olduğunu söylüyor.

Üstelik bunların elde edilmesi bile zorken, yeni teknolojili ürünlere ulaşmanın neredeyse imkansız hale geldiğini vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>