Didi Chuxing cinayet sonrası yeni önlemler aldı

Çinli araç paylaşım servisi ve Uber’in en büyük rakiplerinden Didi Chuxing, geçtiğimiz ay bir sürücünün yolcusunu öldürmesi üzerine büyük şok yaşamıştı.

Cinayetle sonuçlanan saldırı şoku

Olayın ardından, babasının telefonunu ve arabasını alan bir gencin aracı sürmeye çıktığını, psikolojik profili çok da sağlam olmayan bu gencin ise yolcuyla tartışmaya başladıktan sonra kadını öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Didi Chuxing şimdi sürücülerin telefonlarındaki uygulamaya, yüz tanıma sistemi entegre etti ve artık sürücüler müşteri kabul etmeden önce, telefonda yüzlerini tanıtmak zorundalar. 

Ayrıca, araçların çalışma saatleri ilk aşamada gece 10 ile sabah 6 arasında yasaklanmıştı, ancak şirket şimdi bu saat sınırlamasını kaldırıyor fakat, bu saatler arasında yolcular, sadece kendi cinsiyetinden şoförlerin aracına yönlendirilecek. Yani kadın yolcuları kadın şoförler evlerine bırakacaklar.

Şirket ayrıca, yolcuların bir yakınlarına hangi araca bindiklerini ve hangi rotayı izleyeceklerine dair de bilgi vermesini sağlayacak bir paylaşım özelliğini de hizmete alacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz