DigitalOcean bulut bilişimde büyümeye devam ediyor

0

DigitalOcean, küçük geliştiricilere ve yeni başlayanlara odaklanarak Amazon Web Services ve Microsoft Azure ile rekabet eden, New York’ta bulunan bir bulut bilişim startup’ı. İki dev şirket ile rekabete giren DigitalOcean, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

Şirket, sadece 2017 yılı için yıllık 175 milyon dolarlık işletme fiyatına (ARR) sahip olduğunu açıkladı. Bu, DigitalOcean’ın 2015 yılında oluşturduğu 77 milyon dolarlık geliri yüzde 48 oranında artırdığı anlamına geliyor.

DigitalOcean CEO’su ve kurucusu Ben Uretsky, bulut pazarına farklı açıdan yaklaştıklarını, kimsenin küçük pazarı dikkate almadığını ve bunu fırsata çevirdiklerini belirtti.

DigitalOcean, 2015’ten bu yana EBITDA’da (faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazançlar) karlı olduğunu açıkladı. Uretsky, gelir arttıkça harcamaların ve masrafların düz kaldığını ve neredeyse yüzde 20’den fazla genişleme yapan marjlara yol açtığını söyledi. 2015 yılında 209 çalışanı bulunan DigitalOcean, bu yıl 409’a çalışana ulaşmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>