Dijital çok güzel gelsenize

0

Dünyada 42 ülkede faaliyet gösteren ve dijital reklamcılığın, internetin gelişmesi için çalışan Interactive Advertising Bureau’nun (IAB) Türkiye’deki temsilcisi IAB Türkiye,22 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde, Cornetto’nun sponsorluğunda yeni bir eğitim çalışması başlatıyor: CornettoUniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı Türkiye’deki tüm üniversitelere açık olan eğitim kampında iletişim, işletme, ekonomi bölümlerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle yeni mezunların dijital sektörü tanımaları, sektörde neler olup bittiğini birebir sektör profesyonellerinden öğrenerek dijital iş dünyasına ısınmaları hedefleniyor. Katılımcılar, bu kampta,dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerin ağzından dinleme şansı yakalayacaklar. Ajansları, yayıncı kuruluşları ziyaret etme imkanı elde edecek olan katılımcılar, proje üretmek için aldıkları briefin ardından, 5’er kişilik gruplar halinde briefte verilen soruna çözüm bulacaklar.

Son başvuru tarihi 12 Haziran
Gençlerin, dijital ünlülerle tanışabilecekleri, 15 gün sürecek eğitim kampına katılım 50 kişi ile sınırlı. İki hafta boyunca bir yandan dijital dünyanın keşfedileceği öte yandan projelerin üretileceği kampta, derslerin yanı sıra ekip çalışmasını destekleyen aktiviteler ve dijital ünlülerle sohbetler de düzenlenecek.Her grubun dijital dünyanın tecrübeli isimlerinden bir mentor ile çalışacağı CornettoUniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda projesi ilk 3’e giren ekip üyeleri Eylül ayında dijital alanda faaliyet gösteren bir kuruluştastaj imkânı elde edecek. Ayrıca birinci olan ekip üyeleri, Pegasus’tan uçak bileti kazanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>