Dijital devrim veri merkezlerini de dönüştürüyor

0

Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım
Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım

Cisco ve International Data Corporation (IDC) veri merkezlerindeki son trendleri ve gelecek beklentilerini paylaştı. Her şeyin İnterneti Çağında veri merkezlerinin dijitalleşmedeki rolünün ortaya konulduğu toplantıda, şirketlerin veri merkezi stratejilerini sil baştan ele almaları gerektiğine dikkat çekildi. Cisco Türkiye Genel Müdürü Cenk Kıvılcım, “Her şeyin İnterneti, insanları, süreçleri, veriyi ve nesneleri birbirine bağlayarak benzersiz fırsatlar yaratacak. Tüm kuruluşların Her şeyin İnternetini tam anlamıyla kucaklayabilmesi için dijital dönüşümlerini tamamlamaları gerekiyor” dedi.

İstanbul The House Hotel Bosphorus’ta gerçekleştirilen toplantıda konuşan Cenk Kıvılcım, dijitalleşmenin inanılmaz bir hızla devam ettiğini belirtti. IDC’nin tahminlerine göre 2017 yılında şirketlerin yüzde 25’inin mobil uygulama sahibi olacağını kaydeden Kıvılcım, uygulamaların üretkenliğin, işbirliğinin, , inovasyonun, ticaretin ve dönüşümün oksijeni olduğuna dikkat çekti. Kıvılcım, şöyle devam etti:

“Uygulamaların tüm işin, müşteri hizmetlerinin, sonuçların ve karın merkezinde olduğu bir ‘uygulama ekonomisine’ doğru hızla gidiyoruz. Bugün şirketlerin iş yapış şekillerindeki bu dönüşüm süreci ve yeni beklentileri ağ alt yapısı için de önemli bir mücadele haline geldi. Ağ altyapıları işletmenin tüm kullanıcıları ve hatta iş ortakları ve müşteriler için tüm veri ve uygulamaları birbirine bağlamalı ve kullanılabilir hale getirmeli. Büyük verinin ve video iletişimi trafiğinin gerektirdiği bant genişliği ve gizlilikten artık gittikçe yaygınlaşan bulut bilişime ve BYOD ( kendi cihazını getir)’e kadar ağ mimarisi ticari başarı için hiç bu kadar kritik olmamıştı. Cisco olarak şirketlerin bu dönüşümde bir adım önde olması için destek veriyoruz.”

Djital dönüşüme hazır olun
Cisco olarak 2020 yılında 50 milyar, 2030 yılında ise 500 milyar nesnenin internete bağlı olmasını öngördüklerini dile getiren Kıvılcım şöyle devam etti: “Her şeyin interneti şirketleri ve iş yapış şekillerini de dönüştürecek. Dönüşen şirketler yeni müşteri deneyimleri, gelişmiş operasyon verimliliği, benzeri görülmemiş inovasyonlar ve yepyeni ekonomik modelleri hayata geçirecek” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>