Dijital dönüşümün benimsenme hızı artıyor

0

Dijital dönüşüm benimsenme

bluQube tarafından yapılan bir ankete göre , dijital dönüşüm teknolojilerinin benimsenmesi hızlanıyor.

bluQube CEO’su Simon Kearsley, “Robotik veya Nesnelerin İnterneti gibi sözde ‘gelecek’ teknolojileri, büyümek ve peşinden gelenlerin arasından sıyrılmak isteyen işletmeler için ana akıma sağlam bir şekilde girdi” diyor. İş dünyasının liderlerinin neredeyse dörtte üçü (yüzde 72), kuruluşlarının mobil teknolojiyi benimsediğini bildiriyor. Eşit bir yüzde, operasyonları için bulutu kullandıklarını söylüyor. Yerleşik teknolojiler olarak, özellikle şaşırtıcı değil.

İşletmelerin neredeyse yarısı (yüzde 48) tarafından benimsenen IoT, yalnızca mobil ve bulutun gerisinde kaldı. Listenin daha aşağısında, ancak yine de dikkate değer bir benimseme görülüyor; yapay zeka ve makine öğrenimi. Liderlerin yaklaşık üçte biri (yüzde 30) bu teknolojileri kullandığını bildiriyor.

Artırılmış gerçeklik de etkileyici bir şekilde benimseniyor ve beşte birinden fazlası (yüzde 21) artık operasyonları için kullanıyor.

Büyüyen ancak henüz yaygın olarak benimsenmeyen yeni teknolojiler arasında şunlar yer alıyor: dijital ikizler (yüzde 18,7), robotik (yüzde 12,7) ve birlikte çalışabilir sistemler (yüzde 12,7).

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>