Techinside Google News
Techinside Google News

Dijital kamyon taşımacılığı pazar yeri Convoy küçülmeye gidiyor

Seattle girişimi Convoy üçüncü tur işten çıkarmalarını gerçekleştirdi ve Atlanta ofisini kapatacağını söyledi.
- Advertisement -

Seattle girişimi Convoy üçüncü tur işten çıkarmalarını gerçekleştirdi ve Atlanta ofisini kapatacağını söyledi.

Dijital bir kamyon taşımacılığı pazar yeri işleten Convoy, daha önce geçen yılın Ekim ve Haziran aylarında işten çıkarmaları duyurmuştu.

LinkedIn’e göre Convoy’un 1.000’den fazla çalışanı bulunuyor. Şirket, Nisan 2022’de 3.8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 260 milyon dolarlık bir yatırım turu topladığında 1.300 kişiyi istihdam ettiğini söyledi. Lewis, gönderisinde şirketin müşteri hizmetleri modelinin bazı kısımlarını otomatikleştirdiğini ve “daha genelleştirilmiş bir yaklaşımdan” uzaklaştığını söyledi.

Lewis: “Bu değişiklik, çalışma şeklimizde ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyor, ancak bunun bir bedeli var. Artan otomasyon ve daha sıkı odaklanma, personel ihtiyaçlarımızı değiştirdi” diyor.

Convoy, Atlanta ofisini 2019’da açtı. Convoy, teknoloji endüstrisindeki daha geniş çaplı gerileme ve devam eden ekonomik belirsizlik ortamında personel sayısını ve diğer deneyimleri azaltan birçok teknoloji şirketinden biri konumunda. 2015 yılında kurulan ve Bill Gates ve Jeff Bezos gibi isimler tarafından desteklenen Convoy’un yazılımı, nakliye şirketleri ve nakliyatçılar arasındaki işlemleri otomatik hale getiriyor. Ağında 400.000’den fazla kamyon ve Home Depot, Procter & Gamble, Unilever ve Anheuser-Busch dahil olmak üzere bir nakliyeci listesi var.

Convoy, 2020’de  eski Expedia CEO’su  Mark Okerstrom’u başkan ve COO olarak işe almıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir