Dijital pazarlamada ölçümleme nasıl olur?

0

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı Digital Analytics Summit’te profesörler, pazarlama yöneticileri, danışmanlar ve analistler bir araya gelerek dijital pazarlama aktivitelerinin geri dönüşü ve ölçümlemesi ile ilgili gerekli aşamaları ve en iyi araçları paylaşacak.
Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Ayşegül Toker’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte Philip Kotler, Paul Green, Jerry Zaltman, Jagdish Sheth gibi dünyaca ünlü pazarlamacılar ile birlikte American Marketing Association tarafından ‘Pazarlama Efsanesi’ olarak seçilen Dr. V. Kumar ağırlanıyor. Pazarlamanın çeşitli dallarında 8 defa yaşam boyu başarı ödülü sahibi olan Kumar, 200’den fazla makale, kitap, kitap bölümü, konferans makalesi, vaka çalışması ve araştırma raporu yayınladı, yayınları 6 dile çevrildi.
Televizyon, basın, radyo, sinema, outdoor, mobil ve internet mecralarında medya araştırmaları ve reklam ölçümleri ile ilgili çalışmalar yapan Nielsen Medya Genel Müdürü Erdem Tolon ise ‘Dijitalleşen Dünyada Reklam ve Pazarlama Etkinliği’ ile ilgili son trendleri anlatacak. Nielsen Online, Nielsen Mobile ve Nielsen Global Pazarlama Takımı dahilinde yer alan Tolon, ‘online ve mobil medya araştırmaları’ ve ‘online panel yönetimi’ bazında önemli çalışmalar yürütüyor.
Dijital pazarlamada ölçümlemenin öneminin tartışılacağı, yeni nesil ölçümleme araçlarının paylaşılacağı Digital Analytics Summit’in diğer konuşmacıları arasında Crimson Hexagon Avrupa Direktörü Luke Moore, Özyeğin Üniversitesi’nden Prof. Koen Pauwels, Gemius Ülke Müdürü İdil Kesten ve eBrandValue kurucusu Doç. Dr. Tolga Akçura bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>