Dijital reklamcılıkta geleceğin trendleri neler?

0

Dijital reklamcılık

Dijital reklamcılık sektömrü büyümeye devam ederken, şirketlerin yatırım çalışmaları da bu yönde değişiklik gösteriyor. İşte önümüzdeki yıl dijital reklamcılık alanında neler görebileceğimize dair bazı tahminler.

Video reklamcılık hüküm sürecek

İçerik bağlantılı video reklamcılığı, metinle iletilen aynı mesaja kıyasla mesajların yüzde 95’ini elinde tutan dijital video izleyicileri ile etkili bir pazarlama olduğunu kanıtladı. Mevcut izleyicilerin günde 100 dakikadan fazla dijital video izlemesiyle ve dünya çapındaki internet kullanıcılarının yüzde 92,6’sının her hafta bir tür dijital video izlemesiyle, dijital video pazarı hiç bu kadar sıcak olmamıştı.

Markalar, Influencerlar geliştirmeye büyük yatırım yapacak

Influencer pazarlaması zaten standart ve büyüyen markalar için standart bir yatırım olmaya devam ediyor. Influencer ile anlaşmalar imzalayarak, ve influencer’ın görünürlüğünü teşvik ederek, markalar, influencer’ları tarafından şekillendirilen tüm yaşam tarzlarını inşa edebilir.

Akış hizmetleri en çok yatırım yapılan platformlar olarak ortaya çıkacak

Son iki yılda, akış pazarı büyüdü ve önümüzdeki on yılda da büyümeye devam etmesi bekleniyor. İçerik seçeneklerinde her zamankinden daha fazla çeşitlilik ve geliştirmeye gönderilen sayısız yeni program listesiyle, gerçekten herkes için bir şeyler var. 2021’de ABD’li tüketicilerin yüzde 78’i bir abonelik akış hizmeti kullandı.

Veri hijyeni geliştikçe kişisel mesajlaşma artacak

Alışkanlık izleme teknolojisini kullanma, tanımlama bilgilerini paylaşma ve tüketiciyle ilgili verileri satın alma yeteneği nedeniyle bir markayı müşterilerine daha iyi bağlayacak şekilde verileri sıralamak ve biçimlendirmek giderek daha makul hale geldi. Yapay zekayı müşteri başarısına entegre etmek, verileri karşılaştırarak, toplayarak ve analiz ederek dijital tüketici profillerini bir araya getirmeye yardımcı olacaktır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.