Dijital Yuan Bitcoin için risk mi?

0

dijital yuan bitcoin

Çin’in para birimi Dijital Yuan Bitcoin ekosistemini tehlikeye atıyor. Bitcoin rallisi ve Çin’in Dijital Yuan birimi sektörde dengeleri değiştirdi.

Dijital Yuan Bitcoin için sonun başlangıcı mı?

Goldman Sachs Group Inc.’teki isimlerden biri olan Gillespie daha önce Dijital Yuan’ının kripto paralardaki en büyük risklerden biri olacağını söylemişti. Ayrıca Merkez Bankalarının uyguladığı kısıtlamalar da kripto paralar için risk oluşturuyor.

Çin Halk Bankası tarafından yapılacak yeni düzenleme ise bu durumun ciddiyetini ortaya koyuyor. Yeni düzenleme kapsamında bireylerin ve tüzel kişilerin token üretmelerinin, satmalarının yasaklanması hedefleniyor. Ayrıca Çin Merkez Bankası, sanal para birimi ihracı yapan ilk merkez bankası olmayı da hedefliyor.

Bu politikanın, 58 bin dolarla rekor kıran ve bir yıl gibi kısa bir sürede beş kat artan Bitcoin için bir engel olacağı konuşuluyor. Ayrıca JPMorgan Chase & Co. tarafından yayınlanan rapora göre kripto para piyasasında likidite sorunu da yaşanacak. Bu durum dijital para birimleri güçlü hale getirirken, kripto para piyasasının erimesine neden olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>