Dijital Yuan cüzdanı testleri başladı

0

Dijital Yuan cüzdanı

Çin’de Dijital Yuan cüzdanı testleri başladı. Çin’de devlet bankalarının öncülüğünde başlatılan çalışmalarda, büyük ölçekli testler yapılıyor.

Çin’de Dijital Yuan cüzdanı çalışmaları

Kripto paralara karşı ilk etapta karşıt bir tutum sergileyen Çin hükümeti, dijital para birimlerine yönelik projeler yürütüyor. Özellikle de Dijital Yuan için Çin hükümeti somut adımlar atmaya bile başladı.

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre Çin’de bir grup ticari devlet bankası, ulusal bu para birimi için test çalışmalarına başladı. İddialara göre ulusal para birimi Dijital Yuan için tasarlanan cüzdan, büyük ölçekli olarak test ediliyor. Dijital Yuan için geliştirilen cüzdanla, para aktarımları ve ödemelerin yapılması için büyük ölçekli testler yapılıyor. Bu testlere Shenzhen gibi yoğun nüfuslu bölgelerde başlanacak.

Kripto para mevzuatı ile dünyanın en sıkı ülkelerinden biri olan Çin, ulusal dijital para birimi gelişiminde dünyaya öncülük etmeye devam ediyor. Aslında Nisan ayında Sehnzen ve Chengdu gibi bölgelerde pilot testleri başlanan pilot testler, dijital cüzdan ile bir adım daha öteye taşınacak. Çin, bu testler kapsamında dijital para birimindeki eksikleri gidermeyi ve kullanımı mümkün olduğunda kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>