Dış iskelet e-ticaret çalışanları için ağrıyı azaltacak

0

Dış iskelet e-ticaret

Dış iskelet e-ticaret çalışanları için sırt ağrılarını azaltmayı hedefliyor. Laevo’nun Flex V3 ürünü, birçok yenilikçi özellğe sahip.

Dış iskelet e-ticaret çalışanları için çözüm oluyor

Hollandalı bir dış iskelet şirketi, işçiler için yenilikçi, güç verilmeyen bir dış iskeletin güncellenmiş bir modelini piyasaya sürüyor. Laevo’nun Flex V3 adlı yeni ürünü, bir zamanlar çığır açan bir teknoloji olarak övülen, öncelikle niş bir ürün olan dış iskeletleri tutan iyi bilinen sorunları çözmeye çalışması olabilir.

Laevo cihazı, gerginliği hafifletmek ve her duruşa uyum sağlamak için tasarlanmış pasif, göze batmayan bir dış iskelettir. Laevo, göğüs pedine yaslanarak vücudun geri kalan kısmından uyluklara kuvvet aktarır.

Genel olarak, dış iskeletler iş açısından tökezledi. İnsan gücünü artırmak veya eğilme ve kaldırma ile ilgili gerilimi azaltmak için tasarlanmış elektrikli ve elektriksiz giysiler 2010’ların başından beri piyasada. Biyomekanik ve mühendislik harikası olan ve UC Berkeley’deki İnsan Mühendisliği Laboratuvarı gibi robotik merkezlerinde ve Ekso Bionics gibi şirketlerde öncülük edilen robotik dış iskeletlerin vizyonlarından biri, inme veya omurilik yaralanması olanlar için tekerlekli sandalyeleri değiştirmekti. Ancak, mobilite uygulamaları için pazar durumu, büyük ölçüde, kanıtlanmış ve esnek bir teknoloji olan tekerlekli sandalyelerin önemli ölçüde daha düşük fiyat noktası ile karşılaştırıldığında, robotik dış iskeletlerin yüksek fiyat etiketi nedeniyle hiçbir zaman tam olarak çalışmadı. Örneğin Ekso Bionics, 2018’de bir Ford fabrikasında bir üst vücut dış iskeletini piyasaya sürdü ve teknoloji ağır sanayilerde ve tersanelerde kullanım gördü. Bu, ticari bir kullanım senaryosunun geliştiricileri arasında umut verdi ve bu anlayışta, güçlendirilmiş dış iskeletler, tamamen insan işgücü ile nihai olarak ışıkların sönmesi, tam otomatik fabrika arasında bir köprü olabilir.

Önümüzdeki aylarda Laevo, Asya, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve ABD’deki çeşitli pazarlarda Laevo Flex’i piyasaya sürmeye başlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>