DJ robot piyasaya çıktı!

0

DJ robot

Gelecekte birçok işi insanların elinden alacağı düşünülen robotlara bir yenisini daha eklendi. Geliştirilen DJ robot, diskleri profesyonel bir şekilde yöneterek harika bir müzik ortamı sağlıyor.

DJ robot ile müzik keyfi

Karlovy Lazne Müzik Kulübü adlı bir gece kulübü, Kuka robotlar ile eğlence sektörüne yeni bir boyut kazandırdı. Jockey isimli tek kollu robot, diskleri usta bir şekilde yönetmekle kalmıyor, yaptığı hareketler ile de görsel bir şov sunuyor.

Ancak bu konuda robotun insanların eğlenme duygularını bilmeden hareket ettiği gerekçesiyle Jockey’in DJ’lerin yerini alamayacağını yönelik yorumlar da bulunuyor.

Endüstriyel robot üreticisi Kuka hem görsel şov amaçlı hem de robotların gündelik hayatımızı girişini sağlamak için bu tip atılımlarda bulunuyor. Kuka daha önce tenis oynayan robot, müzik aletleri çalabilen orkestra robotları geliştirmişti. Aşağıdaki video ile DJ robotun performansını izleyebilirsiniz.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7moBSpAEkD4]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>