DJI Mini 2 duyuruldu

0

DJI Mini 2

4K video çekebilme özelliğiyle ön plana çıkan DJI Mini 2 duyuruldu. DJI Mini 2’nin fiyatı ise tahminlerin çok daha ötesinde oldu.

DJI Mini 2 özellikleri ve fiyatı

DJI, drone sektörünün lider şirketi konumunda yer alıyor. Bununla birlikte yeni modellerini duyurmaya devam eden DJI, Mini 2 model drone’uyla yeniden ses getirdi.

DJI tarafından duyurulan Mini 2 drone, sadece 249 gram ağırlığında. Bu modelde OcuSync 2 isimli kablosuz bağlantı teknolojisi kullanılıyor. Bu da Wi-Fi’ya kıyasla 2.5 kat daha stabil bir bağlantı imkanı sunuyor.

Video kaydındaki başarısıyla ön plana çıkan Mini 2, 4K 30 fps video çekebiliyor. Eğer 30 fps yetersiz görülürse, kullanıcılara 1080p 60 fps çekim imkanı da sunuluyor.

Saatte 60 km hıza ulaşabilen Mini 2, tam dolu şarj ile yaklaşık 30 dakika havada kalabiliyor. Denge konusunda da çok başarılı olan Mini 2, 40 km’lik rüzgarda bile dengede kalıyor. Drone ve aksesuarla bir batarya içeren paket 449 dolardan, üç bataryası bulunan ikinci paket ise 599 dolardan satışa sunuldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>