Techinside Google News
Techinside Google News

DocuSign, dijital imza için çabalıyor

Sektörün önde gelen firmalarından bir tanesi olan DocuSign, mevcut iş modelini bir adım öteye taşımak istiyor.
- Advertisement -

KEPKullanıcıların kağıt ve kalem yerine dijital imza kullanmasını teşvik eden DocuSign, gerçekleşen yeni bir yatırım ile birlikte 233 milyon dolara kavuştu. Bain Capital kuruluşu olan Brookside Capital ise geçtiğimiz yıl 85 milyon dolarlık yatırım sürecinden sonra bu kez de 233 milyon dolarlık atılım için şirket ile ortak olarak çalıştı. Böylece DocuSign, toplamda 440 milyon dolarlık yatırıma sahip oldu.

İki isim de yeni yatırım ile ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, DocuSign’ın toplam değerinin 3 milyar doları bulduğu tahmin ediliyor.

DocuSign, artık insanların ve büyük markaların işlerini online olarak yürüttüğünü ve internetteki süreci kendilerinin devralması gerektiğini savunuyor. Böylece iki firma arasındaki elektronik ödemelerde DocuSign bir tür aracı görevi görüyor. 2003 yılında kurulan şirket, şimdiye kadar 188 ülkeden 50 milyondan fazla kişiye hizmet vermiş.

Şirket bu aralar yeni bir yatırım atağına daha sahne olarak veri merkezlerini güçlendirmek istiyor ve mevcut verilerin şifrelenmesi konusunda daha sağlam bir iş çıkartmayı hedefliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir