Domino’s otonom pizza teslimatı yapacak

0

Domino's otonom pizza teslimatı

Houston’da Domino’s otonom pizza teslimatı yapacak. Nuro’nun R2 robotları ile otonom teslimat yapılacak.

Domino’s otonom pizza teslimatına başlıyor

Günümüzde birçok restoran, teslimatlarını robotlarla otonom bir şekilde yapabilmek için çalışıyor. Domino’s bundan yaklaşık 2 yıl önce otonom teslimata yönelik çalıştığını duyurmuştu.

Nuro’nun R2 robotunun Ulaştırma Bakanlığı’ndan yasal izin almasıyla birlikte, Domino’s otonom teslimatlara başlıyor. Belirli günlerde ve saatlerde, Woodland Heights’taki Domino’s restoranından sipariş veren müşteriler, siparişlerini R2 araçlarından alabilecekler. Bunun için müşterilerin siparişleri sırasında R2 robotu ile teslimatı işaretlemesi gerekecek.

Metin uyarıları yoluyla veya sipariş onayı sayfasından R2’nin konumunu takip edilebilecek. Domino’s, müşterilere siparişlerini almak için R2’nin dokunmatik ekranına girebilecekleri bir PIN sağlayacaktır.

Domino’s’ta kıdemli başkan yardımcısı ve baş inovasyon sorumlusu olarak görev yapan Dennis Maloney, şirketin otonom teslimat hakkında halen öğrenmesi gereken çok şey olduğunu söyledi. Maloney, “Bu program, müşterilerin teslimatlara nasıl tepki verdiklerini, robotla nasıl etkileşimde bulunduklarını ve bunun mağaza operasyonlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamamızı sağlayacak” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>