Donald Trump’ın Silikon Vadisi ile imtihanı!

1

Emlak zengini iş adamı ve Cumhuriyetçi partiden başkan adayı Donald Trump, sert ve ırkçı söylemleri ile hem ABD’de hem dünyada büyük tepkiler alırken, Trump’ın Silikon Vadisi’ni ziyaret etmesi, Trump karşıtlarının daha da gerilmesine neden oldu.
Başkanlığı kazandığı taktirde 11 milyon mülteciyi ülkelerine geri göndereceğini vurgulayarak sağcı kesimin beğenisini kazanan Trump, teknoloji şirketlerinde çalışan çok sayıda mültecinin bulunduğu Silikon Vadisi ziyaretinde 2000 kişilik bir protestocu ordusuyla karşılaştı.
Trump’ın konuşmasını yapacağı otelin yakınlarına otomobil giriş çıkışının da engellendiği, güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıktığı organizasyon gergin geçerken, protestoya katılanlar amaçlarını Trump’ın konuşma yapmasını engellemeye çalışmak olarak açıkladılar.
Bir protestocunun, nefret söylemini dile getirmesi için birine konuşma izni vermenin yanlış olduğunu dile getirmesi de ABD medyasında yankı buldu. Protestolar sırasında Trump yandaşları ile karşıları arasında ağır kavgalar yaşandı, ABD bayrakları yakıldı, polis göstericilerin arasına girmekte zorlandı. Bir önceki gece ise Trump’ın ziyaret ettiği Orange County’de Trump karşıtları polis arabalarını yakarak olaylar çıkarmıştı. Öyle anlaşılıyor ki, Trump’ın en az oy alacağı bölgelerin başında San Francisco’daki Silikon Vadisi geliyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>