Drone ile kayıp çocuk bulundu

0

Drone ile kayıp

ABD’de, drone ile kayıp çocuk bulundu. Bu kayıp vakasında fotoğrafçının drone’u, 600 kişilik arama kurtarma ekibinden daha etkili bir çalışma gerçekleştirdi.

Drone ile kayıp vakası çözüldü

ABD’nin Minnesota eyaletinde, bir çocuğun kaybolması haberlerinin ardından 600 kişilik arama kurtarma ekibi 10 saat boyunca çalıştı. Bu durum karşısında yardımcı olmak isteyen bir fotoğrafçı ise drone’u ile arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Isı takip özelliğine sahip drone sayesinde kayıp çocuk, evinden yaklaşık 1.5 km mesafedeki bir mısır tarlasında bulundu. Yanında köpeği ile bulunan Ethan’ın sağlık durumunun ise gayet iyi olduğu belirtildi.

Böylelikle bir fotoğraf drone’unun bile arama kurtarma vakalarında ne kadar etkili bir sonuç verdiği görüldü. Fotoğrafçı Fines ise konuyla ilgili olarak, böyle bir duruma kayıtsız kalamayacağını ve hemen harekete geçtiğini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>