Drone test programı başlıyor

0

Drone test programı

Drone test programı 10 şehirde başlıyor. Drone test programı ile bu teknolojinin şehirlerde kullanımının önü açılacak. Ayrıca drone endüstrisi, yeni istihdam alanı olmasıyla da dikkat çekiyor.

Drone test programı için 10 şehir seçildi

Federal Havacılık İdaresi (FAA), ABD’de drone testleri için Alphabet, FedEve Intel dahil birtakım teknoloji şirketlerinin yardımıyla çalışmalarını sürdürüyor. FAA, bu drone’lar için başlatacağı test programına ev sahipliği yapacak ABD’deki 10 bölgeyi duyurdu. San Diego, Reno, Nevada gibi şehirlerin bulunduğu planlamada, testlerin iki yıl boyunca yürütüleceği belirtiliyor.

Bu testlerde, drone’lar ile özellikle ticarettin yapılması, sağlık hizmetlerinin ulaştırılması gibi görevlerin yapılması hedefleniyor. Ayrıca drone pilotları arasında veri bağlantısı kurularak, güvenlik ve güvenilirlik sağlanacak.

İki yıllık bu test sürecinde verilerin analiz edilerek, daha geniş çaplı bir kullanımda neler yapılması gerektiği planlanacak.

DOT ve FAA, drone endüstrisinin 100.000 kişiye istihdam sağlayacağı belirtiyor. ABD’ye potansiyel ekonomik faydasının, on yıldan kısa bir sürede 82 milyar dolara kadar çıkabileceği iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>