Dronelar ile posta hizmeti test ediliyor

0

dronelar ile posta hizmeti

Birleşik Krallık’ta dronelar ile posta hizmeti test edilmeye başlandı. Koronavirüs salgını, bu testlerin yapılmasında etkili oldu.

Adalara dronelar ile posta hizmeti verilecek

Drone ile teslimatları araştıran sadece çevrimiçi ve büyük perakendeciler değil. Swiss Post’un izinden giden Birleşik Krallık Royal Mail, drone uçuşlarını deniyor.

Şirket; kişisel koruyucu ekipman, COVID test kitleri ve çeşitli postalar dahil olmak üzere paketleri, otonom bir insansız hava aracı kullanarak teslim etmeyi test ediyor. Projede Birleşik Krallık’ta bulunan bir adaya teslimatlar yapılarak, bu teknolojinin olgunluk seviyesi inceleniyor.

Hükümet destekli projenin bir parçası olarak, büyük bir drone ana karadan havalanacak ve Scilly Adaları’na uçacak. İki motorlu İHA, farklı şekil ve boyutlarda 100 kg’a kadar yük taşıma kapasitesiyle bu alanda önemli bir adım atmış olacak.

1 ay sürecek deneme, Southampton Üniversitesi ve Windracers, Skyports, Consortiq drone şirketleri de dahil olmak üzere bir grup ortakla yürütülüyor. Royal Mail, geçtiğimiz Aralık ayında İskoçya’daki Mull Adası’ndaki bir deniz fenerine bir paket göndererek ilk drone teslimatını yapmıştı.

İHA yaklaşık 20 bin dolara mal olurken, testler başarılı olursa kullanıma geçilmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>