Dronelar kırsal bölge teslimatlarında çözüm sağlıyor

0

kırsal bölge teslimatları

İngiliz posta servisi Royal Mail, kırsal bölgelere teslimatlar için 500 insansız hava aracı filosu kullanmayı planlıyor.

Pandemiyle birlikte birçok kırsal topluluğun, konumları nedeniyle genellikle hafife aldığımız hizmetlere erişmekte zorlandığını gördük. Royal Mail bunu değiştirmek istiyor ve önümüzdeki üç yıl içinde insansız hava araçları kullanarak oluşturmak istediği 50’den fazla posta yolu belirledi.

Şirket, çaba konusunda lojistik drone firması Windracers ile ortaklık kuruyor ve hizmet için belirlenen ilk rotalar arasında Scilly Adaları, Shetland Adaları, Orkney Adaları ve Hebrides yer alıyor.

Windracers Başkanı Stephen Wright: “Özellikle uzak konumlara yönelik tedarik ve lojistikte orta mil, endüstri tarafından uzun süredir göz ardı edildi ve yenilik için olgunlaştı. Son beş yılı ticari olarak en uygun temel lojistik dronları geliştirmeye odaklanarak geçirdik, bu nedenle Royal Mail ile bu iddialı ve öncü otonom uçak konuşlandırmasında çalışmaktan gerçekten memnunuz. İngiltere’yi bu heyecan verici sektörün ön saflarına sağlam bir şekilde yerleştiriyor” diyor.

Royal Mail CEO’su Simon Thompson: “Müşterimizin konumundan veya hava durumundan bağımsız olarak – çevremizi korurken – zamanında teslimat hedefimizdir” diyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>