Dropbox çalışanlarına tasarruf önlemlerini duyurdu

0

Silikon Vadisi’nde çok uzun ve zorlu bir kışın beklendiğini, rekabetin çok artacağını ve bazı firmaların iflas etmek zorunda kalacağını vurgulayan memoda, Dropbox’ı ayakta tutmak için bazı tasarruf tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiği anlatıldı.

Mart ayında gönderildiği anlaşılan Memo’da şirketin artık San Francisco içindeki ücretsiz shutlle servislerini kaldırıldığı duyurulurken, şirketin ücretsiz GYM ve çamaşır yıkama hizmetlerinin de son bulduğu açıklandı. Şirket ayrıca akşam yemeği saatini de akşam 7’ye iterek, sadece fazla mesaiye kalanların akşam yemeğinden faydalanmasını istedi.

Ayrıca, daha önce şirketin restoranında ve kafesinde, çalışanların artık sadece ayda beş kişiyi misafir olarak ağırlayabileceği kuralı da konuldu. Daha önce çalışanlar sınırsız şekilde misafir ağırlayabiliyordu ve elbette misafirlerin yedikleri içtikleri için de ödeme alınmıyordu.

Bu yeni önlemler çalışanların keyfini kaçırsa da Dropbox’ın karlılığında önemli bir artış bekleniyor. Önlemler sayesinde Dropbox’ın her yıl çalışan başına 25 bin dolar kara geçmesi bekleniyor. 1500 çalışana sahip şirketin böylece yılda fazladan 38 milyon dolar kar edeceği düşünülüyor.

Daha önce musluklarından bal, çikolata ve soda akan lüks kampüsleriyle ünlü Silikon Vadisi’de tasarruf tedbirleri ile gündeme gelen ilk firma değil. Evernote, Jawbone ve Tango gibi değeri 1 milyar doların üzerinde diğer şirketler de karlılıklarını arttırmak için tasarrufa başladıklarını açıklamışlardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>