Dropbox dev bir ofis binasına taşınıyor

0

Bulut depolama servisleri sunan Dropbox, ağır bir rekabet yaşıyor olsa da hala çok güçlü olduğunu ispat etmek istercesine, San Francisco’da dev bir ofise taşınıyor. 

Dropbox, ofisine büyük önem veren firmalardan biri olarak biliniyor. Çalışanlarına rahat bir ortam sunmayı hedefledikleri gibi, ofisin girişine yerleştirilen 100 bin dolar değerindeki krom panda heykeliyle de Silikon Vadisi’nde çok konuşulmayı başarmışlardı. Dropbox şimdi daha rahat ofislerde çalışmak üzere bir hamle yapıyor.

Firma, San Francisco tarihindeki en büyük ofis kiralama anlaşmasına imza atarak 68 bin metrekarelik dev bir binayı kiraladı. Şirket 2018’le beraber yeni ofis binasına taşınacak. Kiralamanın süresi ise 15 yıl olarak belirlendi.

Dropbox’un CEO’su Drew Houston da yaptığı açıklamada, yeni ofis binasının hızla büyüyen ekiplerinin ihtiyaçlarına karşılık verecek boyutta olduğunun altını çizdi. Yeni ofis binası, Dropbox’ın mevcut ofis binasına 25 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>