Dropbox ve Salesforce ortaklık kurdu

0

Dropbox ve Salesforce

Daha derin bir entegrasyon için Dropbox ve Salesforce yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Böylelikle Dropbox ve Salesforce iş birliğine bir yenisi daha eklendi.

Dropbox ve Salesforce entegrasyonu

Dropbox, 2018 Mart ayının başlarındaki halka arzından sonra yeni adımlar atmaya devam ediyor. Şirket, yeni entegrasyonlarla platformları birbirine bağlamak için Salesforce ile stratejik bir ortaklık olduğunu açıkladı.

Dropbox for Salesforce uygulaması 2014’ten bu yana Salesforce’ın AppExchange’ında mevcuttu. Ancak bu ortaklık çalışmayı daha ileriye taşıyor. İlk entegrasyonda Dropbox, Salesforce’un Ticaret Bulutu ve Pazarlama Bulutu ile birleştirilecek. Örneğin; bir perakende müşterisi, Salesforce Commerce Cloud’da çalışırken ürün resimleri veya reklam öğesi özetleri için bir Dropbox klasörü oluşturabilir. İkinci entegrasyonda ise Dropbox’ın verimlilik yazılımı paketi olan Quip ile entegre olacak.

Salesforce, Dropbox Enterprise’ı iş süreçlerinde kullanacak. Dropbox ise Salesforce Service Cloud’u, Marketing Cloud’u ve PRM’yi (Partner Relationship Management) kullanacak. Yani iki şirketin birbirlerinin ürünlerini kullandığı ve bu ürünlerin entegre olduğu bir ortaklık yürütülecek.

Dropbox satış gelirlerini 2017 yılında, önceki yıla göre yüzde 31 artış ile 1.1 milyar dolara çıkardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>