Techinside Google News
Techinside Google News

Dünya Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Günü

Dünya Bilgi Toplumu ve Telekomünikasyon Günü 2015 yılı etkinlikleri 29 Mayıs tarihinde İstanbul'da düzenlenecek.
- Advertisement -

article3217.w_lTüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) tarafından düzenlenecek olan 2015 Dünya Telekomünikasyon Günü, “Telekomünikasyon ve Bilgi & İletişim Teknolojileri: İnovasyonun Sürücüleri” teması etrafında şekillenecek.

TÜTED, bu tema çerçevesinde gerek kamu gerekse telekomünikasyon sektörünün önde gelen firma temsilcilerini İstanbul’da düzenleyeceği etkinlikte bir araya getirmeyi planlıyor. Organizasyon, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’in katılımı ile İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleşecek. Etkinlik Turkcell, Türk Telekom, ve Vodafone’un ana sponsorluğunda düzenlenecek.

Dünya Telekomünikasyon Günü etkinliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, BTK Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve TÜTED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dilek Ataman Bağdatlıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayacak. Etkinliğe Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) Genel Sekreteri Houlin Zhao ve ICANN Başkanı Fadi Chedade’nin de katılması bekleniyor.

Bu yıl ITU’nun 150. kuruluş yılı olması nedeniyle ITU’nun 150. yılına yönelik çeşitli kutlamalar da gerçekleştirilecek.
Etkinlikte mobil ve sabit iletişim sektörleri ile ağ teknolojileri sektörünün lider markaları Cisco, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan üst düzey yöneticilerin katılacağı ortak panelde “İnovasyonun Sürücüleri” konuşulacak. Panelin moderatörlüğü BTK Kurul Üyesi Celalettin Dinçer tarafından yapılacak.

TÜTED ile Dünya Telekomünikasyon Günü
Her yıl Mayıs ayında Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin (ITU) kuruluş yıldönümü olan
Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü’nü kutlamaları, telekomünikasyon sektörünün bir araya gelmesine vesile oluyor. Telekomünikasyon sektöründe kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan TÜTED, her yıl başarılı organizasyonlara imza atıyor. 2014’te tüm dünyada düzenlenen etkinliklerde “Sürdürülebilir Kalkınma için Geniş Band” teması konu alınmıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir