Dünya devi banka kripto para çıkarıyor!

0

MUFG Coin

Dünyanın en büyük beşinci bankası olan MUFG kendi kripto parasını çıkarıyor. İlk etapta deneme amaçlı üretilecek olan MUFG Coin, günlük işlemleri de dijitalleştirecek.

MUFG Coin gündelik işlemlerde kullanılabilecek

Mitsubishi UFJ Financial Group, 2016 yılından bu yana kripto para alanında araştırma çalışmaları yürütüyordu. Şirket, 2019 yılında çıkartacağı kendi kripto parası ile Japonya’nın ilk kripto para çıkartan bankası olacak. Deneme aşamasında olacak bu çalışmada, ilk olarak 100 bin hesap yer alacak. Daha sonrasında ise hesap sayısının birçok kullanıcıyı kapsaması hedefleniyor.

MUFG, diğer kripto paralardan farklı olarak günlük işlemlerde de kullanılacak. MUFG’nin Coin sahipleri, alışverişlerinde, lokanta harcamalarında bile bu parayı kullanabilecek. Ayrıca müşteriler, yatırımlarını otomatik olarak değiştirebilecek.

Yerel haber kaynaklarına göre 1 MUFG Coin’in, 1 Japon Yeni değerinde olacak. Yani yaklaşık olarak 0,00908 ABD Doları’na denk olacak.

Dünya devi bankanın kripto para piyasasına girecek olmasının, Japonya için diğer kripto para girişimlerinin de önünü açacağı tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>