Dünyanın en hafif bisikleti geliştirildi

0

Dünyanın en hafif bisikleti

Dünyanın en hafif bisikleti olarak lanse edilen PressedBike, Indiegogo üzerinden destekçi toplamaya devam ediyor. Geliştirilen yeni bisikletin, değiştirilebilir pile sahip bisikletler kategorisinde dünyanın en hafifi olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en hafif bisikleti: PressedBike

PressedBike’ın öne çıkan en önemli özelliği alüminyum gövdesiyle yalnızca 15 kg ağırlığa sahip olması. Üzerinde 362 Wh’lik pil bulunan bisiklet, Bafang imzalı 250 W gücündeki elektrikli motorla hareket ediyor.

100 km menzile sahip olan elektrikli bisiklet, saatte 25 km hıza ulaşabiliyor. Çıkarılabilir pil tasarımına sahip olan bu bisiklet, pilin değiştirilmesiyle şarj etmeye gerek kalmadan hareketine devam ediyor.

Ayrıca bisiklet üzerinde çamurluklar ve LED aydınlatma sistemi de bulunuyor. Bisikletin fiyatının ise diğer bisikletlere kıyasla daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Başlangıç fiyatı 2182 dolar olan bisikletin, 5 vitesli en üst versiyonunun fiyatı ise 3788 dolar olarak açıklandı. Bisikletin kullanıcılarla buluşabilmesi için hedeflediği bağış miktarına ulaşması gerekiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>