Dünyanın en zenginleri listesinde değişiklik

0

Dünyanın en zenginleri listesi

Dünyanın en zenginleri listesine, Mark Zuckerberg’in yükselişi damga vurdu. Koronavirüs nedeniyle Facebook kullanımında yaşanan artış, Zuckerberg’in yükselmesini sağladı.

Dünyanın en zenginleri listesinde Zuckerberg 3. oldu

Koronavirüs salgını, gelir anlamında birçok şirketi olumsuz etkiledi. Bununla birlikte dünyanın en büyük şirketlerinin sahipleri listesinde de önemli değişiklikler meydana geldi.

Özellikle tüm dünyada insanların evde geçirdikleri sürede yaşanan artışla, sosyal medya platformları gelirlerinde artış yaşadı. Facebook da aktif kişi sayısındaki artışla birlikte gelir artışı sağlayan şirketler arasında yer alıyor. Bu durumun, en zenginler listesinde Mark Zuckerberg’in yerine de olumlu yansıdı. 2 ay gibi çok kısa bir dönemde Zuckerberg, gelirine 30 milyon dolar eklemeyi başardı.

Mayıs 2020 tarihli Bloomberg Milyarderler İndeksi’nde Zuckerberg 87.8 milyar dolarlık varlığıyla listenin 3. Sırasında yer aldı. Mart ayında ise Zuckerberg, listede 5. Sırada bulunmaktaydı. Whatsapp ve Instagram da düşünüldüğünde aylık 3 milyar aktif kullanıcısı bulunan platform, salgın döneminde de başarılı bir reklam politikası izledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>