Dünyanın ilk Blockchain anıtı Slovenya’da yapıldı

0

Blockchain anıtı Slovenya'da inşa edildi

Slovenya’da bir dağ kenti olan Kranj, yeni teknolojilerin simgesi olarak bir Blockchain anıtı inşa etti. Kent, bu anıt ile, ülkenin dijitalleşmeye ve yenilikçi teknolojiye olan bakış açısında farkındalık yaratmak istiyor.

Blockchain anıtı, iki sokağı birbirine bağlıyor

Anıt, merkezi olmayan bağlantıları simgelemek üzere iki sokağı birbirine bağlayan bir kavşak üzerine yerleştirildi. Anıtın logosu, Bitcoin logosuna benzer iki dikey çizgi ile çapraz şekilde yerleştirilmiş B harfi içeriyor.

Blockchain anıtı görenleri büyülüyor
Blockchain anıtı görenleri büyülüyor

Kranj tabanlı yazılım şirketi “3fs” ve kripto para borsası olan “Bitstamp”, Selman Corovic ve KRARH Society tarafından tasarlanan anıtın sponsorları oldular.

Anıt, ayrıca birçok turist tarafından da ilgiyle takip ediliyor.

					
					

Blockchain teknolojisi birçok şeyi değiştirecek

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin altında yatan Blockchain teknolojisi, gelecekte iş dünyasında devrim yaratacak gibi duruyor. Finansal kurumlar, Blokchain’in doğrulama özelliklerine ve işlem maliyetlerini önemli ölçüde azaltma potansiyeline ciddi anlamda ilgi gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>