Duracell reklamı zirveye nasıl çıktı?

YouTube’da yer alan 6 saniyelik video arası reklamlarda kısa sürede en çok izlenen reklam arasına giren Duracell‘in sırrı ne? 6 saniyelik bu reklamın zirve yolundaki detaylar neler oldu?

Duracell reklamı en çok izlenen reklamlardan oldu

YouTube’un video aralarına yerleştirdiği “buffer ads” olarak adlandırdığı 6 saniyelik video reklamları, izlediğiniz video içeriklerin yüklenmesi sırasında izleyicileri oyalayan ve sıkılmasını engelleyen reklamlar olarak tanımlanabilir. Bu reklamların en önemli noktası ise 6 saniyelik süre içinde izleyenleri videoda tutabilmesi ve doğal olarak istenilen mesajı verebilmesi.

Bu noktada buffer ads tanımlı videoların tasarlanması ve vurucu şekilde hazırlanması son derece önemli. Kısa bir süre önce hazırlanan Duracell reklam videosu, kısa sürede en çok izlenen reklamlar arasına girmeyi başardı. 

Tembellere maaş ödetecek proje!

YouTube’un en çok izlenen 20 kısa reklamı arasında 7. sıraya çok hızlı bir şekilde çıkan Duracell reklamının başarısını Pazarlama Başkan Yardımcısı Ramon Velutini açıkladı. Velutini, yayınladıkları reklamın başarısını markanın sembol ikonunu etkileyici bir ses ile kullanmalarına bağladı. Markanın tepe noktası bakır başlı olan ürününün görseli ve kullanılan ses ile reklamın mesajı çok net bir şekilde verilmişti. “Trust is Power” mesajı ile yayınlanan reklam büyük bir başarı yakaladı.

https://youtu.be/qeT9nw9dfi8

Duracell’de olduğu gibi bir çok site, pazarlama hedeflerini bu tip mikrovideolarla entegre etmeye başladı. Bu süper kısa reklam çalışmaları, özellikle sosyal medya ve video servislerinde daha sık tercih ediliyor. 6 saniyelik reklam pazarının büyümesi bekleniyor. Televizyondan dijitale ve telefon ekranlarına geçiş devam ettikçe, bu tip reklamların da sayısının bir çığ gibi büyümesi kaçınılmaz. Bu noktada ise mesajı olabildiğince hızlı ve etkileyici bir şekilde vermek kaçınılmaz.

YouTube’un en çok izlenen 6 saniyelik reklamları

Yukarıdaki linke tıklayarak, YouTube’daki en başarılı kısa reklamları izleyebilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz