Dyson’dan farklı ürün kategorileri için 2.75 milyar sterlin yatırım

0

Dyson

Dyson, ev ürünleri dışında kategorilere de yönelerek ürün portföyünü ikiye katlayacak ve 2025 yılına kadar yeni alanlarda yatırım yapacak. Önümüzdeki beş yıl içinde yeni teknolojiler ve yeni ürünler için yapacağı 2.75 milyar sterlinlik yatırım planını bugün duyuran Dyson’ın Singapur, İngiltere ve Filipinler‘e odaklanacak yatırımları; yazılım, makine öğrenimi ve robotik gibi alanlarda ek mühendisler ve bilim insanlarını işe alım planlarıyla desteklenecek.

Dyson yeni teknolojilere yatırım yapacak

Dyson; robotik, yeni nesil motor teknolojisi, akıllı ürünler, makine öğrenimi, bağlanabilirlik ve malzeme bilimi alanlarındaki araştırmalara daha fazla yatırım yapacak. Dyson’ın yatırımdaki temel odak noktalarından biri; ABD, İngiltere, Japonya ve Singapur’da geliştirilmekte olan, günümüz mevcut pillerine göre daha güvenli, daha temiz, daha uzun ömürlü ve daha verimli enerji depolaması vaat eden tescilli katı pil teknolojisinin ticarileştirilmesi.

Dyson CEO’su Roland Krueger konuya ilişkin açıklamasında “Gelecekteki büyümemizin hayati bir adımı olarak Singapur, İngiltere ve Güney Doğu Asya’daki faaliyetlerimizi genişletmeye devam ediyoruz. Dyson tüketicilerinin yararına olacak şekilde ürünlerimizde performans ve sürdürülebilirlik sağlayacak enerji depolama, robotik ve yazılım gibi yeni teknolojilere yatırım yapmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki beş yıl içinde, mevcut ürün kategorilerimizi genişletecek ve Dyson’ın ilerlemesinde yeni bir sayfa açacak alanlara gireceğiz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>