Dyson’ın elektrikli otomobili görüldü!

0

Dyson’ın elektrikli otomobili

Merakla beklenen Dyson’ın elektrikli otomobili sonunda gün yüzüne çıktı. İptal edilen elektrikli otomobil tanıtıldı.

Dyson’ın elektrikli otomobili gün yüzüne çıktı

Dyson, bundan aylar önce elektrikli otomobil üretimiyle gündeme gelmişti. Ancak sürpriz bir şekilde, Dyson bu projeyi iptal ettiğini duyurmuştu.

Çok merak edilen Dyson’ın bu elektrikli otomobili sonunda gün yüzüne çıktı. N526 kod adıyla anılan bu otomobil, tam dolu şarj ile 965 km yol gidebiliyor. Bu da elektrikli otomobil dünyasındaki en uzun menziller arasında yer alıyor. Menzil konusunda çok başarılı bulunan Tesla Model S ise tam dolu şarj ile 610 km yol gidebilmekteydi.

100 km hıza 4,8 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaşabilen otomobil 2,6 ton ağırlığında. N526’nın azami hızı ise 200 km olarak duyuruldu. 536 beygir gücündeki otomobil, 200 kW’lık elektrikli motorundan güç alıyor.

 Aracın tasarımına baktığımızda ise hem SUV hem sportif bir görünüm dikkat çekiyor. Ancak Dyson’ın bu modeli, gerçekleşmeyecek bir prototip olarak kalacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>