eBay CEO’su istifa etti

0

Devin Wenig yönetim kuruluyla anlaşmazlığa düştü ve görevinden ayrıldı

eBay CEO’su Devin Wenig, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Devin Wenig istifasına gerekçe olarak yönetim kuruluyla yaşadığı sorunları gösterdi.  Wenig’in yerine geçici olarak mevcut CFO Scott Schenkel’in atandığını bildirildi. eBay ayrıca yeni CEO için şirket içi ve şirket dışı kaynaklarla görüşmelerin başladığını aktardı.

eBay varlıklarını gözden geçirmeye başladı

eBay’deki yönetim değişikliği şirketin sahip stratejik varlıkları gözden geçirmesine dayanıyor. Bu varlıklar arasında StubHub ile seri ilanlar bölümü bulunuyor. Gözden geçirme ise bu yılın başında başlamıştı. Bunun yanı sıra şirketin yönetim kuruluna üç yeni üye daha eklendiğini belirtelim.  

Wenig 2015’te CEO olmuştu

Devin Wenig 2015 yılından bu yana CEO koltuğunda oturuyordu. Wenig’in göreve gelme süreci ise eBay ve PayPal’ın iki ayrı şirket olarak ayrılmasına uzanıyor.   Şirketten ayrılmasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayan Wenig, “Son birkaç haftadır yeni yönetim kuruluyla sorunlar yaşıyorduk. Bu durumda da bu sayfayı kapatmak gerekiyordu” dedi. eBay Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Tierney de, Devin Wenig’in görevden ayrılmasına ait bir açıkama paylaştı ve şirketin dört yıl öncesine göre daha kuvvetli bir konumda olduğunu belirtti. Tierney, “Ama şu an değişim sürecindeyiz. Wenig işimizdeki iyileşmenin yorulmak bilmeyen bir savunucusu oldu. Özellikle PayPal’dan ayrıldığımız dönemden sonra şirketi ileriye taşıdı” ifadelerini kullandı.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>