EBay kripto para ödemelerini kabul edecek

0

EBay kripto para

Gelecekte EBay kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor. EBay özellikle NFT’deki gelişmeleri fırsata dönüştürmek istiyor.

EBay kripto para ekosistemine dikkat çekiyor

Şirketler, sanal para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı ve birkaç yıl önce büyük finans kurumları tarafından dışlanan bir varlık olan bu para birimleri kabul görmeye başladı.

Tesla elektrikli araç satışlarında Bitcoin’i kabul etmeye başlarken, PayPal müşterilerin çevrimiçi cüzdanlarını kullanarak kripto para satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin vermeye başladı.

Bu alana ilgi duyan EBay yaptığı açıklamada: “Her zaman en alakalı ödeme çeşitlerine bakıyoruz ve bunu ileriye dönük olarak değerlendirmeye devam edeceğiz. Acil bir planımız yok, ancak kripto para birimi göz önünde bulundurduğumuz bir şey,” dedi.

EBay CEO’su Jamie Iannone, sanal para birimini kabul etmenin şirketin aradığı bir seçenek olduğunu belirtti. İkinci çeyrek kâr tahmini şirketin hedeflerinin gerisinde kalırken, EBay NFT eserlerin ödemeleri üzerinde durduğunu burguladı.

Iannone: “Tahsil edilebilir olan her şey eBay’de on yıllardır ve önümüzdeki birkaç on yıl boyunca da olmaya devam edecek.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>