Ekran kartı fiyatları ne olacak?

0

Ekran kartı fiyatları

2020 yılında ekran kartı fiyatları için yeni bir düzenlemenin olması bekleniyor. Tahminlere göre yeni yılda ekran kartlarının fiyatları artacak.

Ekran kartı fiyatları artacak

Ekran kartları, bilgisayarların performansında kritik bir öneme sahip. Son yıllarda kripto para madenciliğine artan taleple birlikte, ekran kartı fiyatlarında da artış yaşandı.

DRAMeXchange tarafından yayınlanan bir raporda, 2020 yılına yönelik tahminlerde bulunuldu. Ekran kartı üretiminde kullanılan DRAM talebinin artmasıyla, ekran kartlarının fiyatlarının da artacağı tahmin ediliyor.

DRAM talebindeki artışın, ekran kartı fiyatlarını 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 oranında artırması bekleniyor. Ayrıca ekran kartı üreticilerinin GDDR6’ya geçiş yapması, bu donanımların performansını olumlu yönde etkileyecek. Ekran kartlarının fiyatlarının artmasıyla, Intel ve Nvidia’nın daha iyi bir sene geçireceği tahmin ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>