El Salvador Bitcoin City inşa edecek

0

El Salvador Bitcoin City

El Salvador Bitcoin City inşa etme planını duyurdu. Bunun için 1 milyar dolarlık tahvil desteği sunulacağı belirtildi.

El Salvador Bitcoin City inşa planını etkinlikte açıkladı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklamada, El Salvador’un başlangıçta bitcoin tahvilleriyle finanse edilecek dünyanın ilk “Bitcoin City”sini inşa etmeyi planladığını duyurdu. Orta Amerika ülkesinin kripto para birimine olan bahsini ikiye katladığını söyledi.

El Salvador’da Bitcoin’i tanıtmak için düzenlenen bir etkinlikte konuşan Bukele, ülkenin doğusunda planlanan şehrin enerji tedarikini bir yanardağdan alacağını ve katma değer vergisi (KDV) dışında herhangi bir vergi uygulamayacağını söyledi. Bukele: “2022’de fon sağlamaya başlayacağız, tahviller 2022’de satışa sunulacak” dedi.

Blockchain teknolojisi sağlayıcısı Blockstream’in baş strateji sorumlusu Samson Mow, Bukele ile birlikte konuşurken, El Salvador’un planlanan şehir için fon toplamaya başlamak amacıyla başlangıçta Bitcoin destekli 1 milyar dolarlık bir tahvil çıkaracağını söyledi.

Eylül ayında El Salvador, bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>