Elde taşınabilir çalışma masası

0

BooknitureMobil çalışanların artışı, çalışma mekan ve durumlarını da dönüştürüyor. Ancak her mobil çalışan, istediği rahatlığı sunan yerlerde bulunamayabiliyor. Bookniture isimli bir ürün, ilginç tasarımıyla bu eksikliği giderme yolunda önemli bir adım atıyor.

Aykırı bir tasarımcının işi olarak lanse edilen Bookniture adlı ürün dışardan bakıldığında sıradan bir kitap gibi duruyor. İçerisine not kağıtlarınızı koyabileceğiniz ürünü masaya çevirdiğinizde dizüstü bilgisayarınızı rahatça taşıyabiliyor. Birden fazla nesneye dönüşebilme yeteneğine sahip olan Bookniture’un sahip olduğu yetenekler arasında küçük bir yan masa, ayak dinlendirme yüzeyi, dikey masa ya da mini bir pufa dönüşebilme bulunuyor.

Hong Kong’lu tasarımcı Mike Mak tarafından geliştirilen ve hayata geçirilen Bookniture, Mak tarafından “süper güçlü bir origami yapı” olarak tanımlanıyor. Hem bir not defteri, klasör oluyor hem de akla gelebilecek nice eşyaya dönüşüyor.

Ürünün Mayıs ayından itibaren 90 dolarlık bir etiketle satışa sunulması planlanıyor. Yolculuğuna KickStarter’da başlayan Bookniture, 4 binin üzerinde destekçiden yaklaşık 450 bin dolar toplamayı başarmış.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>