Elektrikli araç şarj ağı için dev yatırım

0

elektrikli araç şarj ağı

ABD elektrikli araç şarj ağı genişletme çalışmaları kapsamında 174 milyar dolar harcayacak. Böylelikle karbon emisyonları da azaltılacak.

Elektrikli araç şarj ağı için 174 milyar dolarlık yatırım

Biden yönetimi, elektrikli araçları ve şarj istasyonlarını yaygınlaştırmak için 174 milyar dolarlık yatırım yapacak. Bu çalışma ABD’nin 2030 iklim emisyonlarını azaltma taahhüdü kapsamında yapılacak.

Birçok ülke benzinli araçları yasaklayacağı tarihi açıklamış olsa da ABD tarafından bu konuda henüz net bir tarih bildirilmedi. Beyaz Saray iklim danışmanı Gina McCarthy, elektrikli araç şarj ağını genişletmek için planlama yaptıklarını açıkladı. Yönetimin elektrikli araçları ve şarjı “uygun fiyatlı ve herkes için erişilebilir” hale getireceğini de sözlerine ekledi.

McCarthy, yönetimin 2030 yılına kadar araç sektöründen emisyonların azaltılmasını istediğini ancak o zamana kadar sıfır emisyonlu araçların yüzde kaçının yolda olması gerektiğini belirlemediğini söyledi.

McCarthy, “Herhangi bir söz vermiyoruz ve şu anda herhangi bir talepte bulunmuyoruz çünkü bu, temelde ihtiyacımız olan indirimleri sağlamak için pazarı kullanmakla ilgili” dedi. California, New York ve Massachusetts gibi eyaletlerden bazı yöneticiler, benzinli ve dizel araçların 2035’e kadar yasaklanması için Biden’a çağrıda bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>