Elektrikli araçlar ucuzlayacak mı?

0

elektrikli araçlar ucuzlayacak

Gelecek ön görüleriyle bilinen Ray Wills, elektrikli araçlar ucuzlayacak mı sorusuna cevap verdi. Önümüzdeki yıllarda benzinli ve elektrikli araç savaşı kızışacak.

Ray Wills: “Elektrikli araçlar ucuzlayacak!”

Fütüristik tahminleriyle ön plana çıkan Ray Wills, elektrikli otomobillerin geleceği hakkında konuştu. Ray Wills, 2023 yılında elektrikli otomobillerin benzinli otomobillerden daha ucuz olacağını söyledi. Böylelikle elektrikli araçların satış adedinde benzinli araçları geçmesi bekleniyor.

Özellikle son yıllarda Tesla’nın gösterdiği başarıyı düşündüğümüzde, bu başarının çok da uzak olmadığını söyleyebiliriz. Norveç’te Tesla Model 3 satışı, tüm satışların yüzde 12,5’unu oluşturarak büyük bir başarı göstermişti. Hatta Tesla Model 3, BMW’nin en popüler aracı olan BMW 3 serisinden bile daha fazla satılmıştı.

Ayrıca diğer otomobil üreticilerinin de elektrikli araçlara yöneliyor olmasıyla, elektrikli otomobiller gelecekte daha kolay ulaşılabilir hale gelecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>