Elektrikli araçlar yolda şarj olabilir mi?

0

elektrikli araç yolda şarj

Elektrikli araçların yolda şarj olabilmesi, şarj istasyonlarına olan bağımlılığı azaltabilir. Beton yollar, elektrikli araçları şarj edebilir.

Elektrikli araçlar yolda giderken şarj olabilecek mi?

Elektrikli araçların geleceği ile ilgili en büyük sorunun, dünyanın her yerinde her yerde bulunan, kullanımı kolay şarj noktalarına duyulan ihtiyaç diyebiliriz. Hindistan’da yürütülen araştırma, yolların araçları şarj etmesini sağlayarak bu soruna çözüm sunabilir.

Ulusal Bilim Vakfı tarafından desteklenen ve Purdue Üniversitesi ile ortaklaşa çalışan bir ekip, manyetize parçacıklarla gömülü betonu test edecek.

Bu manyetize çimento, Alman şirket Magment tarafından üretilecek. Eğer erken testler başarılı olursa, Indiana’nın DOT’unun bir ağır hizmet kamyonunu hareket halindeyken şarj edip edemeyeceğini görmek için çeyrek millik yol inşa edilecek.

İngiltere ve İsveç de dahil olmak üzere bir dizi ülke şu anda yol tabanlı şarjı test ediyor. İşe yararsa, elektrikli araçlara uyum sağlamak için hayatımızı yeniden düzenlememize gerek kalmayacak. Daha da iyisi, kalıcı olarak kullanılabilen güç, bir sonraki elektron setinizden asla birkaç inçten fazla olmadığınızı bilerek, daha küçük pillere sahip arabalar üretmeyi kolaylaştırabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>