Elektrikli Aston Martin iptal edildi

0

Elektrikli Aston Martin

Merakla beklenen Elektrikli Aston Martin, daha üretimine başlanmadan iptal edildi. Şirket yetkililerinden ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Sürpriz karar: Elektrikli Aston Martin iptal edildi

Spor otomobil sektörünün dev ismi Aston Martin, günümüz trendine uyum sağlayarak elektrikli araç geliştirme planlarını hayata geçirmek için adım atmıştı. Aston Martin Rapid E model elektrikli aracıyla, kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyordu.

[bkz url=https://www.techinside.com/v-kanatli-drone-tanitildi/

2019 sonlarında üretimine başlanması hedeflenen Rapid E modeliyle ilgili, İngiliz kaynaklardan üretimin iptal edildiğine yönelik iddialar geldi. İlk etapta 150 adet üretilerek satışa sunulması beklenen bu modelin, şirketin gelecekte tasarlayacağı elektrikli araçlar için model olarak kullanılacağı belirtildi. St. Athans’taki tesislerde üretimine başlanması beklenen Rapid E hakkında, Aston Martin cephesinden de henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak Aston Martin’in üretim tarihinde yaşadığı gecikme, bu iddiaların doğru olma ihtimalini güçlü hale getiriyor. Spor otomobil sektörünün dev isminin, iddialarda da belirtildiği gibi elektrikli otomobil piyasasından çekilmemesi, yeni modellerle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>