Elektrikli Microlino yenilendi!

0

Elektrikli Microlino

Önden açılan kapı tasarımıyla dikkat çeken elektrikli Microlino yenilendi. Henüz seri üretime geçmeyen bu araç, Microlino 2.0 ismiyle piyasaya çıkacak.

Elektrikli Microlino için yeni sürüm

BMW Isetta’ya benzer bir tasarıma sahip olan Microlino, tanıtıldıktan sonra büyük bir dikkat çekmişti. Henüz seri üretime geçmeyen bu araç için Microlino 2.0 isimli yeni bir sürüm duyuruldu.

İlk olarak 2016 yılında tanıtılan ve 2018 yılında yola çıkış izinlerini tamamlayan araç, yeni sürümüyle 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahne alacak. Özellikle şehiriçi ulaşımı kolaylaştıracağı belirtilen aracın yeni sürümünde dengeyi artırmak için yeniden tasarlanan iz genişliği dikkat çekiyor. Aracın iç mekanıyla ilgili henüz bir resim paylaşılmasa da bu bölümde de önemli değişikliklerin yapıldığı belirtiliyor.

Ayrıca yeni sürümün teknik özellikleriyle de ilgili henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı. Ancak ilk sürüm 15 beygir gücü ve 0’dan 50 km hıza 5 aniyede çıkabilme, maksimum 90 k hıza ulaşabilme özellikleriyle duyurulmuştu.

İlk sürümde 120 ila 200 km olmak üzere iki farklı menzil seçeneği sunan aracın, yeni sürümle menzilinde de artış yaşanacağı belirtiliyor. İsveç merkezli şirketin verdiği bilgilere göre Microlino 2.0’ın fiyatı ise 5000 euro civarında olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>