Elektrikli otomobillerin geleceği ne olacak?

0

Elektrikli otomobillerin geleceği

Porsche CEO’su elektrikli otomobillerin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Porsche CEO’sun göre gelecekte 1000 km menzilli elektrikli otomobiller olacak.

Oliver Blume elektrikli otomobillerin geleceği hakkında konuştu

Günümüzde otomobil trendini artık elektrikli otomobiller elinde bulunduruyor. Özellikle Tesla ile başlayan bu akım BMW, Porsche gibi otomotiv devlerinin de bu alanda çalışma yapmaya başlamasıyla yükselişe geçti.

Taycan model elektrikli araçlarıyla sektörde önemli bir konumda bulunan Porsche’nin CEO’su Oliver Blume, elektrikli otomobillerin gelecekte sektördeki yeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

OliverBlume, şu anda elektrikli otomobillerde yaşanan en büyük sorun menzil iken, 10 yıl içinde 1000 km menzile sahip elektrikli otomobillerin üretileceğini söyledi. Ayrıca bu araçların şarj sisteminin de benzil almak kadar hızlı çalışacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>