Elektronik atık ile madalya üretildi

0

elektronik atık ile madalya

Tokyo Olimpiyatları için elektronik atık ile madalya üretildi. Böylelikle çevre için sorun oluşturulan elektronik atıklara farkındalık oluşturuldu.

Elektronik atık ile madalya nasıl üretildi?

Telefonlarımız, fotoğraf makinelerimiz, bilgisayarlarımız ve çok daha fazlası… Bu ürünlerin bir yenisini aldığımızda adeta çöpe atıyoruz. Sürekli olarak artış gösteren bu davranış, çevre için elektronik atık probleminin oluşmasına neden oluyor. Tokyo Olimpiyatları için üretilen madalyalarla, bu elektronik atık sorunu için farkındalık oluşturuldu. Elektronik atıklarla üretilen madalyalar, geri dönüşüm ile neler yapılabileceğini gösteriyor.

Elektronik atıklar içerisinde bulunan altın ve gümüş gibi değerli malzemeler, madalyaların üretiminde kullanıldı. En az yüzde 92.5 oranında değerli metallerin kullanıldığı madalyaların tasarımının 2020 yılında paylaşılması bekleniyor.

Bu madalyaların üretimi için 2.700 kg’lık bronz ve 30,3 kg’lık altın hedefi konulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>