GoDaddy yöneticisini Google’a kaptırdı

0

GoDaddy en önemli yöneticilerinden birini bir başka teknoloji devine, Google’a kaptırdı. ABD Sermaye Piyasası Kurulu’na GoDaddy tarafından verilen bilgiye göre, şirketin CTO’su ve başkan yardımcısı olarak görev yapan Elissa Murphy, yaklaşık bir hafta önce istifa dilekçesini sundu.

Inc.com haberine göre GoDaddy hakkında yaklaşık bir yıl önce yayınlanan detaylı bir makalenin başında dahi, “GoDaddy’nin yeni CEO’su Blake Irving’in ilk görüştüğü kişi Elissa Murphy oldu” şeklinde başlıyor. Bizzat CEO tarafından teknoloji operasyonlarının sorumlusu olarak görev yapmaya başlayan Murphy’nin ilk işi, genelde müstehcen ve tartışmaya açık reklamlarıyla bilinen GoDaddy’nin marka imajını düzeltme sürecinde Irving’e yarımdı olmaktı.

Elissa Murphy neler başardı?

Üç yıl boyunca görev yaptığı GoDaddy’e yetenekli birçok kadın teknoloji uzmanı kazandıran Elissa Murphy, aynı zamanda şirketin 30 bin civarında olan sunucu kapasitesinin 100 bine çıkarılmasını yönetti ve sadece ABD’de değil, dünyanın dört bir yanında (Türkiye dahil) KOBİ pazarındaki GoDaddy payının artışını sağladı.

Halka arzın yaklaşık bir yıl sonrasında böylesi bir kayıp, GoDaddy’i güç duruma düşürebilir. Resmi evraklara göre 17 Mayıs itibarıyla yetenekli CTO’nun şirketle ilişkisi kalmayacak. Borsada yaşadığı çalkantılı sürecin ardından yüzde 20 artışta sabitlenen GoDaddy hisse değerleri, 2016 ilk çeyreğinde beklentileri aşan rakamlar sayesinde bir süre daha idare edecektir.

Murphy döneminde kazanılan “KOBİ’ler için en uygun fiyatlı alan adı (domain) servisi” imajı dünya genelinde büyük bir potansiyeli GoDaddy’nin önüne sunuyor. Buna karşın bir sonraki adım için şirkette Elissa Murphy olmayacak. Özellikle altyapı kurulumu alanındaki yetkinliği, kurum için önemli bir kayıp olacaktır.

İşin Google kısmına geldiğimizde ise, teknoloji devinin Murphy’i nasıl renklerine bağladığı şimdilik bilinmiyor. Ancak yetenekli yöneticinin bulut altyapısı alanındaki uzmanlığı ve Google’ın bu alanda vites yükselttiği düşünüldüğünde, şirketin cömert bir teklifte bulunduğu tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>