Elon Musk istifa kararı alacak mı?

0

Elon Musk istifa

Serbest yatırım fonu yöneticisi Einhorn, Elon Musk istifa etmeli açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın arkasındaki neden ise son dönemdeki güneş paneli yangınları.

Elon Musk istifa edecek mi?

Geçtiğimiz günlerde Tesla ile Walmart arasında ipler iyice gerilmişti. Walmart mağzasına Tesla tarafından kurulan güneş panellerinde çıkan yangın sonrası Walmart, Tesla’nın suçlu olduğu yönünde bir açıklama yapmıştı. Hatta durumu mahkemeye taşıyarak, Tesla’nın hatalı güneş panelleri sattığını iddia etmişti. Görünün o ki yaşanan bu yangın olayı, Tesla’nın başına daha büyük dertler açacak.

Tesla için satış yapan serbest yatırım fonu Greenlight Capital’in yöneticisi David Einhorn da bu olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Einhorn, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın görevinden acil olarak istifa etmesi gerektiğini söyledi. Tesla’nın hatalı güneş panellerini sattığını, şu anda kullanımda olan kaç adet hatalı panel olduğunu kullanıcıların can güvenliği için Tesla’nın açıklaması gerektiğini söyledi.

Elon Musk, bu çağrıya karşılık henüz bir açıklama yapmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>