Elon Musk mahkemeye çıkıyor

0

3 Aralık tarihinde Elon Musk mahkemeye çıkacak. Musk, Tayland’daki olayların ardından Vernon Unsworth’a pedofili suçlamasında bulunmuştu.

Pedofili suçlaması için ElonMusk mahkemeye çıkacak

Tayland’da 12 kişilik çocuk futbol takımının ve takım koçunun mağarada mahsur kalması tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Bu haberlerden sonra Elon Musk, hemen bir denizaltı geliştirerek çocukları kurtarmak için girişimlerde bulunmaya başladıkların açıklamıştı.

Ancak İngiliz mağara araştırmacısı Vernon Unsworth’un yaptığı çalışmayla çocuklar kurtarılmış ve bu denizaltına gerek kalmamıştı. Unsworth’un, Musk’ın ekibinin yaptığı denizaltı hakkında çok basit ve işe yaramaz açıklamasını yapması Elon Musk’ı bir hayli sinirlendirmişti.

Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Unsworth’un pedofili olduğunu iddia etmişti. İkili arasında yaşanan gerginlik sonunda mahkemeye taşınmıştı. Musk’ın bu olaylar için özür dilemesine rağmen halen devam eden mahkemenin tarihi 3 Aralık’a ertelendi. Mahkemeden nasıl bir karar çıkacağı ise şimdiden merak diliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>